فهرست ثبت نام  0

درباره دوره

عکس دوره
 • عنوان دوره :
 • مدت دوره :
 • طول دوره : روز
 • مهلت ثبت نام :
 • قیمت اصلی :
 • قیمت قابل پرداخت :
 • ظرفیت دوره :

آموزش دولت الکترونيک

دوره آموزش دولت الکترونيک از نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور و سازمان امور اداري و استخدامي کشور داراي اهميت بسيار بالايي مي باشد و اين دوره براي کليه مديران دولتي طراحي گرديده شده است. که بصورت کلي به دو دوره تقسيم شده است:

 1. عموم کارکنان
 2. مديران ارشد

شرکت در دوره آموزش الکترونيک ويژه مديران

در آموزش دولت الکترونيک عمومي کارکنان 4 مبحث اصلي مورد بررسي قرار ميگيرد:

 1. مفاهيم و اصول پايه اي دولت الکترونيک
 2. مدل هاي توسعه دولت الکترونيک
 3. کاربردهاي دولت الکترونيک
 4. نوآوري هاي فناوري اطلاعات

جهت مشاهده روند و نمودار آموزشي خود در اين دوره مجازي مي توانيد از اينجا بررسي نمايد:  نمودار آموزشي و سرفصل آموزشي

آموزش دولت الکترونيک عموم کارکنان

گزيده اي از اين دوره آموزش دولت الکترونيک عموم کارکنان

مفاهيم دولت الکترونيک

بسياري از پيشرفته ها و حرکت به سمت فناوري اطلاعات توسط بخش خصوصي و منطبق شدن ساختارهاي کسب و کار خود براي جلب رضايت مشتري (مشتري مداري) شناخت نيازهاي مشتري و در دسترس قرار دادن خدمات خود توسط فناوري اطلاعات انجام شد.

اين فرآيند از بخش خصوصي به دولت انتقال يافت و دولت نيز اين تغييرات را در ساختار سازماني خود اعمال کرد.

بخش خصوصي اين مبحث را بعنوان و تحت لفظ تجارت الکترونيک به آن مي پرداخت در اين فرايند ما عنوان ديگري با نام کسب و کار اينترنتي نيز داريم.

آيا تجارت الکترونيک همان کسب و کار اينترنتي است؟ تفاوت تجارت الکترونيک با کسب و کار الکترونيکي در چيست؟

در واقع تجارت الکترونيک فرآيند خريد و فروش مي باشد و جنبه سودآوري و بازاريابي دارد تجارت الکترونيک به معنايي خريد و فروش محصولات، خدمات و انتقال اطلاعات از طريق هاي رايانه اي از جمله اينترنت مي باشد.

تجارت متشکل از سه بعد محصول، فرآيند و بازيگران است که روي يک طيف از کالاهاي کاملا فيزيکي و يا کاملا ديجيتالي قرار ميگيرد ماهيت اين سه بعد اگر کاملا فيزيکي باشد تجارتي سنتي است و اگر کاملا ديجيتالي باشد تجارت الکترونيکي است.

کسب و کار الکترونيکي مفهوم بزرگتري نسبت به تجارت الکترونيک دارد که هم فرآيندهاي خريد و فروش محصولات و ساير فرآيند هاي ديگر در سازمان مانند انواع خدمات پس از فروش و پشتيباني و... را در برميگيرد. بخش دولتي در حال حرکت به سمت کسب و کار الکترونيکي مي باشد.

فاصله گرفتن مديريتي بخش خصوصي از الگوهاي سنتي تجارت و حرکت به سوي الگوهاي جديد از ديگر عوامل موثر بر گرايش مديريت بخش عومي به الگوي دولت الکترونيکي بوده است و فعاليت بخش خصوصي در محيطي پويا وتوام با رقابت تحولي بنيادين در مديران آن ايجاد نموده است.

تجارت الکترونيک محدوديتهاي زماني و مکاني گذشته را به حداقل رسانده و امکان خريد بر خط را براي مشتريان فراهم نموده است به محرکي براي توسعه تلقي مشود.

 

تعريف دولت الکترونيکي

دولت الکترونيکي به معناي استفاده دولت از اينترنت و ساير ابزارهاي الکترونيکي در راستاي ارائه خدمات عمومي، جمع آوري داده ها و بهبود فرآيند مردم سالاري مي باشد.

دولت الکترونيکي به معني اجراي الگوهاي سودمند براي شهروندان ، صنعت، کارکنان و ساير ذينفعان با هدف جهت دهي به تعاملات برخط  کسب و کار به پايه ريزي شده است و در تلاش و ايجاد يک ساختار نظام مند براي يکپارچه کردن استراتژي، فرآيند، سازمان و فناوري است به گونه اي که کاربران نياز داشته باشند با روشي آسان خدمات در دسترس آنها باشد.

دو جنبه از دولت الکترونيک عبارتند از:

 • کارکردهاي دولت الکترونيک
 • کاربردهاي دولت الکترونيک

در اين بسياري از نکات آموزش دولت الکرونيک مطرح مي گردد جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با ما در تماس باشيد  آين دوه آموزش هم براي عموم مردم و هم براي سازمان ها طراحي شده است.

پس از پايان آموزش ميتوانيد در آزمون آنلاين دوره شرکت نماييد و در صورت قبولي مدرک آموزش مجازي دولت الکترونيک براي شما صادر مي گردد که مدرک جهت ارائه به کليه سازمانها، اورگان‌ها و نهادهاي دولتي و گواهينامه سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور، صادر ميگردد.

موسسه دانش و فناوري بامداد دارنده مجوز ارايه مدرک از سازمان اداري استخدامي کشور مي باشد.

 

دوره هاي آموزشي مرتبط

 1. آموزش مديريت بحران
 2. آموزش مديريت جلسات
 3. آموزش icdl

ساختار دوره

نظرات

شما چه فکر می کنید؟
آنچه کاربران نظر داده اند ...
×
فراموشی رمز عبور

جهت دریافت رمز عبور خود از طریق پیامک شماره ملی خود را به همراه شماره موبایلی که با آن ثبت نام نموده اید را وارد نمایید.