فهرست ثبت نام  0

درباره دوره

عکس دوره
 • عنوان دوره :
 • مدت دوره :
 • طول دوره : روز
 • مهلت ثبت نام :
 • قیمت اصلی :
 • قیمت قابل پرداخت :
 • ظرفیت دوره :

آموزش دولت الکترونيک عمومی کارکنان

دوره آموزش دولت الکترونيک از نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور و سازمان امور اداري و استخدامي کشور اهميت بالايي دارد و به دو بخش تقسيم می شود:

 1. عموم کارکنان
 2. مديران ارشد

شرکت در دوره آموزش الکترونيک ويژه مديران

در آموزش دولت الکترونيک عمومي کارکنان، چهار مبحث اصلي مورد بحث قرار ميگيرد:

 1. مفاهيم و اصول پايه دولت الکترونيک
 2. مدل هاي توسعه دولت الکترونيک
 3. کاربردهاي دولت الکترونيک
 4. نوآوري هاي فناوري اطلاعات

جهت مشاهده روند و نمودار آموزشي خود در اين دوره مجازي مي توانيد به اینجا مراجعه کنید:  نمودار آموزشي و سرفصل آموزشي

آموزش دولت الکترونيک عموم کارکنان

گزيده اي از دوره آموزش دولت الکترونيک عموم کارکنان:

مفاهيم دولت الکترونيک

بسياري از پيشرفت ها و حرکت های انجام شده به سوی فناوري اطلاعات، توسط بخش خصوصي انجام شد که جهت منطبق کردن ساختارهاي کسب و کار خود به منظور جلب رضايت مشتري (مشتري مداري) به شناخت نيازهاي مشتري و در دسترس قرار دادن خدمات خود توسط فناوري اطلاعات روی آوردند. 

اين فرآيند از بخش خصوصي به دولت انتقال يافت و دولت نيز اين تغييرات را در ساختار سازماني خود اعمال کرد.

بخش خصوصي اين مبحث را تحت عنوان تجارت الکترونيک می شناخت ولی عنوان ديگري به نام کسب و کار اينترنتي نیز شنیده می شود. 

آيا تجارت الکترونيک همان کسب و کار اينترنتي است؟ تفاوت تجارت الکترونيک با کسب و کار الکترونيکي چيست؟

در واقع تجارت الکترونيک فرآيند خريد و فروش را شامل می شود و جنبه سودآوري و بازاريابي دارد. تجارت الکترونيک به عبارتی، خريد و فروش محصولات و خدمات و انتقال اطلاعات با کمک روش های رايانه اي از جمله اينترنت را شامل می شود. 

تجارت متشکل از سه بعد محصول، فرآيند و بازيگران است که طیفی از کالاهاي کاملا فيزيکي و يا کاملا ديجيتالي را دربر می گیرد. اين سه بعد اگر ماهیت کاملا فيزيکي داشته باشد، تجارتي سنتي است و اگر کاملا ديجيتالي باشد تجارت الکترونيکي است.

کسب و کار الکترونيکي در مقایسه با تجارت الکترونيک مفهوم وسیع تری دارد و علاوه بر فرآيندهاي خريد و فروش محصولات، ساير فرآيند هاي ديگر سازمان مانند خدمات پس از فروش، پشتيباني و غیره را در برميگيرد. بخش دولتي در حال حرکت به سمت کسب و کار الکترونيکي است.

فاصله گرفتن مديريت بخش خصوصي از الگوهاي سنتي تجارت و حرکت به سوي الگوهاي جديد، از ديگر عوامل موثر بر گرايش مديريت بخش عمومی به الگوي دولت الکترونيکي بوده است و فعاليت بخش خصوصي در محيطي پويا و توام با رقابت، تحولي بنيادين در مديران آن ايجاد نموده است.

تجارت الکترونيک محدوديتهاي زماني و مکاني گذشته را به حداقل رسانده و امکان خريد بر خط را براي مشتريان فراهم نموده است و این به محرکي مؤثر براي توسعه بدل شده است.

 

تعريف دولت الکترونيکي

دولت الکترونيکي به معناي استفاده دولت از اينترنت و ساير ابزارهاي الکترونيکي در راستاي ارائه خدمات عمومي، جمع آوري داده ها و بهبود فرآيند مردم سالاري است.

دولت الکترونيکي بر مبنای اجراي الگوهاي سودمند براي شهروندان، صنعت، کارکنان و ساير ذينفعان با هدف جهت دهي به تعاملات برخط  کسب و کار پايه ريزي شده است و برای ايجاد يک ساختار نظام مند براي يکپارچه کردن استراتژي، فرآيند، سازمان و فناوري تلاش می کند به گونه اي که کاربران به روشي آسان برای دریافت خدمات دسترسی داشته باشند.

دو جنبه از دولت الکترونيک عبارتند از:

 • کارکردهاي دولت الکترونيک
 • کاربردهاي دولت الکترونيک

جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با ما در تماس باشيد. اين دوه آموزش هم براي عموم مردم و هم براي سازمان ها مفید فایده خواهد بود.

در پایان دوره مي توانيد در آزمون آنلاين مربوطه شرکت نموده و در صورت قبولي در آزمون پایانی، گواهینامه آموزش مجازي دولت الکترونيک براي شما صادر خواهد شد. لازم به ذکر است که این گواهینامه، جهت ارائه به کليه سازمانها، اورگان‌ها و نهادهاي دولتي، صادر گردیده و مورد تأیید سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور است.

موسسه دانش و فناوري بامداد دارنده مجوز ارايه گواهینامه از سازمان اداري استخدامي کشور است.

 

دوره هاي آموزشي مرتبط

 1. آموزش مديريت بحران
 2. آموزش مديريت جلسات
 3. آموزش ICDL

ساختار دوره

نظرات

شما چه فکر می کنید؟
آنچه کاربران نظر داده اند ...
×
فراموشی رمز عبور

جهت دریافت رمز عبور خود از طریق پیامک شماره ملی خود را به همراه شماره موبایلی که با آن ثبت نام نموده اید را وارد نمایید.