فهرست ثبت نام  0

درباره دوره

عکس دوره
 • عنوان دوره :
 • مدت دوره :
 • طول دوره : روز
 • مهلت ثبت نام :
 • قیمت اصلی :
 • قیمت قابل پرداخت :
 • ظرفیت دوره :

آموزش دولت الکترونيک عمومی کارکنان

دوره آموزش دولت الکترونيک از نظر سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور و سازمان امور اداري و استخدامي کشور اهميت بالايي دارد و به دو بخش تقسيم می شود:

 1. عموم کارکنان
 2. مديران ارشد

شرکت در دوره آموزش الکترونيک ويژه مديران

در آموزش دولت الکترونيک عمومي کارکنان، چهار مبحث اصلي مورد بحث قرار ميگيرد:

 1. مفاهيم و اصول پايه دولت الکترونيک
 2. مدل هاي توسعه دولت الکترونيک
 3. کاربردهاي دولت الکترونيک
 4. نوآوري هاي فناوري اطلاعات

جهت مشاهده روند و نمودار آموزشي خود در اين دوره مجازي مي توانيد به اینجا مراجعه کنید:  نمودار آموزشي و سرفصل آموزشي

آموزش دولت الکترونيک عموم کارکنان

گزيده اي از دوره آموزش دولت الکترونيک عموم کارکنان:

مفاهيم دولت الکترونيک

بسياري از پيشرفت ها و حرکت های انجام شده به سوی فناوري اطلاعات، توسط بخش خصوصي انجام شد که جهت منطبق کردن ساختارهاي کسب و کار خود به منظور جلب رضايت مشتري (مشتري مداري) به شناخت نيازهاي مشتري و در دسترس قرار دادن خدمات خود توسط فناوري اطلاعات روی آوردند. 

اين فرآيند از بخش خصوصي به دولت انتقال يافت و دولت نيز اين تغييرات را در ساختار سازماني خود اعمال کرد.

بخش خصوصي اين مبحث را تحت عنوان تجارت الکترونيک می شناخت ولی عنوان ديگري به نام کسب و کار اينترنتي نیز شنیده می شود. 

آيا تجارت الکترونيک همان کسب و کار اينترنتي است؟ تفاوت تجارت الکترونيک با کسب و کار الکترونيکي چيست؟

در واقع تجارت الکترونيک فرآيند خريد و فروش را شامل می شود و جنبه سودآوري و بازاريابي دارد. تجارت الکترونيک به عبارتی، خريد و فروش محصولات و خدمات و انتقال اطلاعات با کمک روش های رايانه اي از جمله اينترنت را شامل می شود. 

تجارت متشکل از سه بعد محصول، فرآيند و بازيگران است که طیفی از کالاهاي کاملا فيزيکي و يا کاملا ديجيتالي را دربر می گیرد. اين سه بعد اگر ماهیت کاملا فيزيکي داشته باشد، تجارتي سنتي است و اگر کاملا ديجيتالي باشد تجارت الکترونيکي است.

کسب و کار الکترونيکي در مقایسه با تجارت الکترونيک مفهوم وسیع تری دارد و علاوه بر فرآيندهاي خريد و فروش محصولات، ساير فرآيند هاي ديگر سازمان مانند خدمات پس از فروش، پشتيباني و غیره را در برميگيرد. بخش دولتي در حال حرکت به سمت کسب و کار الکترونيکي است.

فاصله گرفتن مديريت بخش خصوصي از الگوهاي سنتي تجارت و حرکت به سوي الگوهاي جديد، از ديگر عوامل موثر بر گرايش مديريت بخش عمومی به الگوي دولت الکترونيکي بوده است و فعاليت بخش خصوصي در محيطي پويا و توام با رقابت، تحولي بنيادين در مديران آن ايجاد نموده است.

تجارت الکترونيک محدوديتهاي زماني و مکاني گذشته را به حداقل رسانده و امکان خريد بر خط را براي مشتريان فراهم نموده است و این به محرکي مؤثر براي توسعه بدل شده است.

 

تعريف دولت الکترونيکي

دولت الکترونيکي به معناي استفاده دولت از اينترنت و ساير ابزارهاي الکترونيکي در راستاي ارائه خدمات عمومي، جمع آوري داده ها و بهبود فرآيند مردم سالاري است.

دولت الکترونيکي بر مبنای اجراي الگوهاي سودمند براي شهروندان، صنعت، کارکنان و ساير ذينفعان با هدف جهت دهي به تعاملات برخط  کسب و کار پايه ريزي شده است و برای ايجاد يک ساختار نظام مند براي يکپارچه کردن استراتژي، فرآيند، سازمان و فناوري تلاش می کند به گونه اي که کاربران به روشي آسان برای دریافت خدمات دسترسی داشته باشند.

دو جنبه از دولت الکترونيک عبارتند از:

 • کارکردهاي دولت الکترونيک
 • کاربردهاي دولت الکترونيک

جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با ما در تماس باشيد. اين دوه آموزش هم براي عموم مردم و هم براي سازمان ها مفید فایده خواهد بود.

در پایان دوره مي توانيد در آزمون آنلاين مربوطه شرکت نموده و در صورت قبولي در آزمون پایانی، گواهینامه آموزش مجازي دولت الکترونيک براي شما صادر خواهد شد. لازم به ذکر است که این گواهینامه، جهت ارائه به کليه سازمانها، اورگان‌ها و نهادهاي دولتي، صادر گردیده و مورد تأیید سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور است.

موسسه دانش و فناوري بامداد دارنده مجوز ارايه گواهینامه از سازمان اداري استخدامي کشور است.

 

ساختار دوره

نظرات

شما چه فکر می کنید؟
آنچه کاربران نظر داده اند ...
×
فراموشی رمز عبور

جهت دریافت رمز عبور خود از طریق پیامک شماره ملی خود را به همراه شماره موبایلی که با آن ثبت نام نموده اید را وارد نمایید.