فهرست ثبت نام  0

درباره دوره

عکس دوره
 • عنوان دوره :
 • مدت دوره :
 • طول دوره : روز
 • مهلت ثبت نام :
 • قیمت اصلی :
 • قیمت قابل پرداخت :
 • ظرفیت دوره :

مهارت دوم: مدیریت فایل

سیستم عامل Windows 7 نام هفتمین سیستم عامل شرکت ماکروسافت می باشد که بعد از سیستم عامل ویندوز ویستا ارائه شد. در واقع می توان گفت که این سیستم عامل ارائه شده است تا تمامی نقص های موجود در سیستم عامل ویندوز ویستا را برطرف کند و تجربه خوشی برای کاربران و طرفداران محصولات شرکت ماکروسافت باشد. 
به دلیل قدرت بالا و انعطاف پذیری، این سیستم عامل توانسته به عنوان یکی از پرطرفدار ترین سیستم عامل های موجود مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. در این دوره آموزشی، کار با این سیستم عامل قدرتمند را یاد خواهیم گرفت. 

وقتي از آموزش مهارت‌هاي کار با کامپيوتر صحبت مي‌کنيم، منظورمان هفت مهارت اصلي ICDL است. ICDL، سرواژه عبارت International Computer Driving License است که معناي لغوي آن به زبان فارسي، "گواهينامه بين‌المللي کار با کامپيوتر" است و هفت حوزه کاري مختلف يا هفت مهارت را شامل مي‌شود.

 مؤسسه دانش و فناوري بامداد با آدرس دامنه نيمکت آنلاين، داراي مجوز برگزاري اين دوره آموزشي (در کنار دوره های آموزشي ديگر فناوري اطلاعات) به شيوه آموزش مجازي از سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور است و گواهينامه پايان دوره حاضر مورد تاييد سازمان مذکور خواهد بود.

مدرک دوره آموزش مجازي ICDL مؤسسه دانش و فناوري بامداد قابل ارائه به سازمان هاي دولتي و بخش خصوصي است.

موسسه دانش و فناوري بامداد دارنده مجوز ارايه مدرک ICDL از سازمان اداري استخدامي کشور است.

 

جهت مشاهده روند آموزشي خود در اين دوره مجازي مي توانيد به این قسمت مراجعه کنید:   روند و نمودار دوره مجازي مهارت دوم آی سی دی ال  

 

مي‌دانيد کامپيوترها با چه هدفي ساخته شدند وهدف اصلي سازندگان کامپيوتر چه بود؟ درست است، ساده‌تر کردن کارها. پس منطقي نيست که کار با ابزاري که براي ساده‌تر کردن کارها ساخته شده، تا اين حد دشوار باشد. بنابراين، سازندگان کامپيوترها، تمرکز خود را روي ساده‌تر کردن کار با کامپيوترها معطوف کردند و رابط گرافيکي کاربر يا Graphic User Interface را ساختند.

به اين ترتيب، براي چاپ يک سند متني تايپ شده، اشاره‌گري را که با يک وسيله جادويي به نام ماوس حرکت داده مي‌شد، روي تصويري که عکس يک چاپگر داخل آن نمايش داده شده بود قرار مي‌داديد و کليک مي‌کرديد. فرامين متني کنار گذاشته شد و به جاي آن اين کليک ماوس بود که فرامين را اجرا مي‌کرد. مي‌خواهي متنت بزرگتر شود؟ اينجا کليک کن. مي‌خواهي متنت راست‌چين شود؟ اين‌جا.

اين طوري کار با کامپيوتر، واقعاً ساده‌تر شده بود ولي ترس مردم از اين وسيله جادويي هنوز از بين نرفته بود. تا اين که گوشي‌هاي موبايل و تلفن‌هاي هوشمند وارد عرصه زندگي روزمره مردمان شدند. تلفن‌هاي هوشمند نيز از رابط گرافيکي بهره مي‌برند و اين باعث سهولت کاربري آن‌ها مي‌شود.

اما گستره وسيع کاربري اين‌ گوشي‌ها در ميان مردم، وحشتي را که پيش از اين از کاربري يک سيستم کامپيوتري در ميان مردم وجود داشت، تا حد زيادي تقليل داد و اين، کار اساتيد و مدرسان کامپيوتر را تا حد زيادي آسان کرد. ضمن اين که استاندارد سازي دوره‌هاي آموزش مهارت‌هاي کامپيوتري باعث شد، مسير يادگيري مهارت‌هاي کار با کامپيوتر، از گذشته بسيار هموارتر و قابل دسترس‌تر شود.

اما اين روزها اين تصور پيش آمده که کامپيوتر و کاربري آن به هيچ نوع آموزشي نياز ندارد و وقتي صحبت از ICDL و يادگيري مهارت کار با کامپيوتر به ميان مي‌آيد، بعضي‌ها عارشان مي‌آيد بگويند، نمي‌توانند با کامپيوتر کار کنند.

اين قبيل افراد، حاضرند کارهاي عمومي خود را به صورت دستي انجام دهند ولي سر کلاس آموزش کامپيوتر ننشينند. حاضرند هزينه کنند و براي کارهاي کامپيوتري خود يک کارمند استخدام کنند ولي خودشان سر کلاس کامپيوتر حاضر نشوند.

خوب، وجود اين قبيل افراد، فرصتي براي انسان‌هاي متواضع و واقع‌بين است تا گوي سبقت را از بقيه بربايند و با حضور در دوره‌هاي آموزش کامپيوتر، چند گام جلوتر از بقيه حرکت کنند.

آموزش مفاهيم کلي مربوط به فن‌آوري کامپيوتر و اينترنت و نحوه کار با سيستم عامل کامپيوتر را در مهارت‌هاي آموزش ICDL 1 و آموزش ICDL 2 مي‌آموزيد.

حال که برايمان محرز شد که شرکت در دوره‌هاي آموزشي کاربري کامپيوتر يا همان ICDL براي همگان يک ضرورت است، بگذاريد به نکته مهمي اشاره کنم:

ببينيد دوستان، سرفصل‌هاي آموزشي يک دوره عمومي نظير ICDL، به گونه‌اي طراحي مي‌شود که حداقل‌هاي ضروري مورد نياز هر فرد را پوشش دهد. بنابراين، ممکن است شما در يکي از دو گروه زير، قرار داشته باشيد:

گروه اول راجع به تمام يا بخشي از مهارت‌هاي ICDL هيچ ادعايي ندارند ولي گروه دوم، مدعي تسلط کامل بر تمام مهارت‌هاي ICDL هستند.

دانستن تمام مواردي که در سرفصل‌هاي دوره ICDL ذکر شده، ضروريست و اگر فکر مي‌کنيد در گروه اول قرار داريد (به آموزش تمام يا بخشي از مهارت‌هاي ICDL نياز داريد)، مي‌توانيد به انتخاب خودتان در تمام يا بخشي از دوره‌هاي ICDL شرکت کنيد.

اما اگر ادعاي تسلط کامل بر تمام مهارت‌هاي ICDL را داريد، براي اثبات اين ادعاي خود، نياز به مدرک داريد و مدارک بين المللي ICDL، اثباتي بر اين ادعاي شما خواهند بود. در اين صورت، دو راه پيش روي شماست:

 1. بدون شرکت در کلاس‌هاي دوره، در آزمون‌هاي ICDL شرکت کنيد و مدرک بگيريد.
 2. ابتدا در کلاس‌هاي دوره شرکت کنيد و پس از آن، مدرک بگيريد.

 

انتخاب يکي از اين دو راه، به خودتان بستگي دارد و براي انجام يک انتخاب منطقي، اين نکات، حائز اهميت است:

 • از خودتان به عنوان يک کاربر کامپيوتر، تا چه حد انتظار داريد؟
 • هدفتان از اخذ مدارک ICDL چيست؟

بعضي از کاربران کامپيوتر، در درک الگوريتم‌ها و شيوه عملکرد يک سيستم کامپيوتري تسلط کافي دارند و اين تسلط به آن‌ها امکان مي‌دهد که با به کارگيري تکنيک سعي و خطا، تمام يا بخشي از عملکرد يک برنامه کاربردي (مثلاً اکسل) را درک کنند.

اگر فکر مي‌کنيد جزء اینن گروه هستيد، بايد يادآوري کنم که نکاتي که در يک کلاس درس آموزشي ارائه مي‌شود، با سعي و خطا قابل درک نيست (يا حداقل، به سختي قابل درک است). لذا شرکت در کلاس‌هاي آموزش ICDL براي شما نيز خالي از فايده نخواهد بود.

ساختار دوره

نظرات

شما چه فکر می کنید؟
آنچه کاربران نظر داده اند ...
×
فراموشی رمز عبور

جهت دریافت رمز عبور خود از طریق پیامک شماره ملی خود را به همراه شماره موبایلی که با آن ثبت نام نموده اید را وارد نمایید.