فهرست ثبت نام  0

درباره دوره

عکس دوره
  • عنوان دوره :
  • مدت دوره :
  • طول دوره : روز
  • مهلت ثبت نام :
  • قیمت اصلی :
  • قیمت قابل پرداخت :
  • ظرفیت دوره :

فضای سایبری یکی از واژگان جدیدیست  که با پیشرفت فناوری وارد فرهنگ لغات ما شده است.دوره امنیت کاربری فناوری اطلاعات یا به اختصار اکفا با ایجاد آشنایی با تهدیدهای سایبری، این فرصت را در اختیار ما قرار می‌دهد که قبل از به وقوع پیوستن آسیب‌های امنیتی و اطلاعاتی، بتوانیم خود را برای مقابله با آن‌ها آماده کنیم. علی‌الخصوص، برای سازمان‌ها به دلیل اهمیت و حساسیت بسیار بالای اطلاعات، عدم آمادگی برای مقابله با تهدیدهای سایبری، به معنای تسلیم شدن در برابر عوامل آسیب‌زای مربوطه است.

یکی از وجوه آمادگی در برابر حملات سایبری، آموزش پرسنل و نیروی انسانی سازمان‌هاست. چنان‌چه شما به عنوان یک شخص، با تهدیدات سایبری و آسیب‌های همراه آن آشنا نباشید، تبعات آن در نهایت، متوجه خود شما خواهد بود. اما وقتی در یک سازمان دولتی یا غیر دولتی مشغول کار باشید، عدم آشنایی شما با این تهدیدات، تبعات به مراتب عمیق‌تر و وسیع‌تری داشته و می‌تواند کل سازمان شما را با مشکلات بسیار جدی مواجه کند.

آشنایی با مفهوم هک و هکر و روش‌های مورد استفاده هکرها برای رسیدن به هدفشان در این دوره مورد بحث قرار می‌گیرد. آشنایی با شیوه‌های مختلفی که یک هکر ممکن است سعی در رسیدن به اطلاعات سازمان‌ها یا اشخاص نماید، این بصیرت را به شما می‌دهد که با اجرای تمهیدات امنیتی خاص، جلوی فعالیت هکرها را تا حد زیادی سد کنید.

برای رسیدن به سازمانی که به لحاظ اطلاعاتی، سازمانی امن به حساب می‌آید، تنها آموزش پرسنل و نیروی انسانی، کافی نیست. زیرساخت‌ها و کنترل‌هایی وجود دارد که یک سازمان را به لحاظ امنیت اطلاعات، در ناحیه امن قرار می‌دهد و مدیران سازمان‌ها برای اجرای زیرساخت‌ها و کنترل‌های امنیتی در سازمان خود، به آشنایی کلی با این اصول، نیاز دارند.

دوره حاضر، با بیان شیوا و دلنشین جناب آقای مهندس رسول بابایی، فوق‌ لیسانس رشته کامپیوتر (گرایش امنیت)، سعی دارد به شیوه‌ای عمل‌گرایانه، الزامات و کنترل‌های مورد نیاز یک سازمان را به تفصیل شرح داده و به طور دقیق و با ذکر مثال، ضمن توضیح تهدیدات بالقوه‌ فضای سایبری، راه‌کارهای مؤثر برای مقابله با هر یک از این تهدیدات را به تفصیل، بیان کند.

ساختار دوره

نظرات

شما چه فکر می کنید؟
آنچه کاربران نظر داده اند ...
×
فراموشی رمز عبور

جهت دریافت رمز عبور خود از طریق پیامک شماره ملی خود را به همراه شماره موبایلی که با آن ثبت نام نموده اید را وارد نمایید.