فهرست ثبت نام  0

درباره دوره

عکس دوره
 • عنوان دوره :
 • مدت دوره :
 • طول دوره : روز
 • مهلت ثبت نام :
 • قیمت اصلی :
 • قیمت قابل پرداخت :
 • ظرفیت دوره :

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید

صنعت نرم‌افزار در دنیای کنونی به سرعت در حال پیشرفت است و می‌بینیم که ثروتمند ترین شرکت های دنیا شرکت هایی هستند که به گونه‌ای با نرم‌افزار در ارتباط هستند. همچنین سخنانی را از افراد موفق در دنیا می‌شنویم مانند اینکه :

برنامه نویسی تخصصی است که هر فردی باید آن را یاد بگیرد.

همچنین چند سالی است که تلفن‌های همراه هوشمند یا smart phone ها همراه همیشگی انسان‌ در زندگی شده اند. به طوری که شما صبح که از خواب بیدار می‌شوید اول به سراغ تلفن همراه می‌روید و آخرین چیزی که شب موقع خوابیدن آن را چک می‌کنید هم تلفن همراه شما است. به همین دلیل، تولید برنامه‌ها و نرم‌افزار ها برای موبایل ها روز به روز محبوب‌تر می شود. و برنامه نویسان و کاربران بیشتری به سراغ این زمینه می آیند.

به دلیل اینکه درصد بسیار زیادی از موبایل ها و تبلت های امروزی با سیستم عامل اندروید ارائه می‌شوند، برنامه نویسی اندروید زمینه بسیار خوبی برای کار برنامه نویسان و همچنین کسب درآمد شده است. اثبات این گفته را هم می‌توانید از بازار های اندرویدی و برنامه‌های پولی که در آن عرضه می‌شوند و در آمدهای آن‌ها پیدا کنید.

UI، آن قسمت از برنامه است که کاربر مشاهده می کند و کدهایی که برنامه نویس تعبیه کرده، در مدیریت آن UI کمک می کند. به طور مثال، وقتی به یک وب سایت مراجعه می کنید، حاصل پردازش یک سند HTML را مشاهده می کنیم.

UI در برنامه های موبایل، متشکل از Activity های تشکیل دهند آن UI است. باید این نکته را در مورد Activity درنظر بگیریم که دو معنی متفاوت دارد:

 • UI برنامه موبایل
 • یکی از بخش های تشکیل دهنده UI

به این صورت که هر Activity ، به عنوان UI یک برنامه موبایل، از دو قسمت ساخته می شود:

 • یک فایل جاوا (که اصطلاحاً ما به آن هم Activity می گوییم. چرا که در این فایل جاوا، کلاسی تعریف شده که فرزند کلاس Activity است).
 • یک فایل Layout (که با پسوند xml و حاوی کدهای xml است). 

بنابراین، ما به مجموع این دو، Activity می گوییم و به آن فایل جاوا نیز Activity می گوییم چون فرزند کلاس Activity است. 

در اصل، شما وقتی وارد یک برنامه موبایل می شوید، چیزی جز Activity دیده نمی شود. 

با این مقدمه جذاب می توان دریافت که مفاهیم آموزشی به شیوه ای کاملاً ساده و قابل فهم برای همگان، ارائه شده و کافیست با مفاهیم پایه فناوری اطلاعات آشنایی داشته باشید تا بتوانید در دوره آموزش برنامه نویسی اندروید شرکت کرده و با استحکام و ثبات مناسبی اولین گام خود را برای یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید، بردارید. 

لازم به توضیح است که پس از گذراندن دوره آموزش برنامه نویسی اندروید و شرکت در آزمون پایانی آن، مدرک دیجیتال شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی اندروید مؤسسه دانش و فناوری بامداد به شما اهدا خواهد شد. 

ساختار دوره

نظرات

شما چه فکر می کنید؟
آنچه کاربران نظر داده اند ...
×
فراموشی رمز عبور

جهت دریافت رمز عبور خود از طریق پیامک شماره ملی خود را به همراه شماره موبایلی که با آن ثبت نام نموده اید را وارد نمایید.