فهرست ثبت نام  0

درباره دوره

عکس دوره
 • عنوان دوره :
 • مدت دوره :
 • طول دوره :
 • مهلت ثبت نام :
 • قیمت اصلی :
 • قیمت قابل پرداخت :
 • ظرفیت دوره :

آموزش مدیریت بحران (Crisis Management)

در دوره آموزش مدیریت بحران ، انواع بحران و مکانیسمهای منطقی که در برابر یک بحران می توان به کار گرفت، صحبت می شود.

بحران می تواند در سطح فردی رخ دهد و هم در سطوح کلان تر:

بحرانهای فردی شامل مسائلی هستند که هر فردی ممکن است در طول زندگی با آنها مواجه شود و تعریف شخصی افراد از بحران متفاوت است. ممکن است مثلا از دست دادن شغل، برای یک فرد بحران محسوب شود ولی برای فردی دیگر، بحران محسوب نشود.

مثل همه انسان های موفق دیگر، شما هم  در مسیر پیشرفت و بهتر شدن سطح کیفی و کمی زندگی تان، با موانع یا بحران هایی روبرو شده اید که این بحران ها، تغییراتی (خوشایند یا ناخوشایند) ایجاد کرده اند.

اگر بخواهید با خودتان رو راست باشید، چقدر توانستید از این موانع به عنوان سکوی پرش یا (حداقل) نقطه شروع مجدد استفاده کنید؟ اگر بخواهید به خودتان از 1 تا 10 نمره ای در زمینه مدیریت بحران بدهید چه نمره ای می دهید؟ شما بحران ها را مدیریت کردید یا خدای نکرده بحران شما را؟! چگونه از پس آخرین بحران برآمدید؟!

بحران های کلان با 3 طبقه بندی زیر شناخته می شوند:

 1. طبقه بندی بر مبنای عامل
 2. طبقه بندی بر مبنای زمان
 3. طبقه بندی از دیدگاه پارسونز

در این دوره آموزشی بعد از طبقه بندی بحران های کلان که بصورت کامل تشریح شده به ضرورت مدیریت بحران می پردازیم و قبل از اینکه چرایی ضروری بودن آموزش مدیریت بحران توضیح دهیم باید بدانیم مدیریت بحران چیست، چه ضرورتی دارد، در چه دسته بندی هایی قرار می گیرد، تاثیراتش چیست، چگونه تا حد ممکن پیشگیری کنیم و ....

آموزش مدیریت بحران

مخاطبین دوره آموزش مدیریت بحران

در این دوره آموزشی مدیریت بحران در سطح فردی صحبت نمی شود و سطح کلان بحران مدنظر می باشد و به طور ویژه به دو نوع بحران که همان بحرانهای طبیعی و بحرانهای سازمانی است، پرداخت می شود.

ما بحران چیست؟

بحران، حادثه ای است که به طور طبیعی و یا توسط بشر، ناگهانی و یا بصورت فزاینده به وجود میآید، بطوریکه سختی و مشقتی را به جامعه انسانی به گونه ای تحمیل میکند که جهت برطرف کردن آن، نیاز به اقدامات اساسی و فوق العاده می باشد.

طبق آخرین و به روزترین تعاریف، فرآیند پیش بینی و پیشگیری از وقوع بحران، برخورد و مداخله در بحران و سالم سازی بعد از وقوع بحران را مدیریت بحران میگویند.

آموزش مدیریت بحران حالا به سراغ جواب سوال میرویم که چرا آموزش مدیریت بحران ضروریست؟ با کمی تامل متوجه می شویم که یکی از اصلی ترین دلایل این است که جهان ما جهانی به شدت پویاست و برای کسب عالی ترین نتایج ، لازمست بتوانیم در هر شرایطی به بهترین نحو بحران را مدیریت کنیم. پس لازمست با آموزش مدل های بحران مدیریت آشنا شویم:

 

مدلهای مدیریت بحران

 • مدل مدیریت بحران تیری و میتراف
 • مدل واکنشی در مقابل مدل پیشفعال )اسکات- دی جانسون(

با این توضیحات حالا وقتش رسیده که برای درک بهتر و کارآمد بودن، در دوره آموزش مدیریت بحران ثبت نام و از محتویات که برای شما عزیزان آماده شده است بهره برداری نمایید.

سرفصل های دروه آموزشی مدیریت بحران:

 1. تعاریف، مدل ها ویژگی های بحران
 2. طبقه بندی بحران
 3. چرخه بحران
 4. بحران های سازمانی و اقدامات پیشگیرانه
 5. ساماندهی ICS

در پایان امیدواریم در این آموزش در کنار هم یاد بگیریم چگونه برای کنترل بحران برنامه ریزی کنیم، واکنش نشان دهیم و روز به روز در این مسیر انسان پخته تری شویم.

پيشنهادات آموزشي دیگر دوره های آموزش مجازی نیمکت آنلاین

 1. آموزش مجازی دولت الکترونیک
 2. آموزش مجازي آيين نگارش و مکاتبات اداري
 3. آموزش مجازي مديريت جلسات
 4. آموزش مجازی اکسل پیشرفته

ساختار دوره

نظرات

شما چه فکر می کنید؟
آنچه کاربران نظر داده اند ...
×
فراموشی رمز عبور

جهت دریافت رمز عبور خود از طریق پیامک شماره ملی خود را به همراه شماره موبایلی که با آن ثبت نام نموده اید را وارد نمایید.